Úvodný ročník

Na našej škole sme v tomto školskom roku 2023/2024 otvorili Úvodný ročník pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou (ďalej len NKS).

Do tejto triedy je možné zaradiť dieťa s ľahšou formou NKS, pretože po ukončení sú žiaci zaradení do klasického 1. ročníka, nepokračujú v špeciálnej triede pre NKS.  Zaradenie do Úvodného ročníka musí odporučiť  CŠPPaP a klinický logopéd.

Na hodinách pracujeme metódou fonematického uvedomovanie podľa D.B.Eľkonina, metódou prof. Sindelar na rozvoj deficitu čiastkových funkcií, ktorými predchádzame vzniku rôznych foriem porúch učenia. Pravidelne, počas celého vyučovania,  využívame rôzne logopedické metódy a cvičenia.

Žiaci sú vedení citlivým neurovývojovým  prístupom Handle®, pre efektívnejšie učenie. Vyučovaním sa prelínajú princípy M.Montessori, ktoré sa snažíme dodržiavať hlavne na hodinách matematiky.

Nízky počet detí v triede dáva učiteľovi možnosť individuálneho prístupu, čo prispieva k lepším výsledkom spoločnej práce učiteľa a žiakov.

Bližšie informácie k obsahu učiva nájdete na stránke:

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

Odkazy na fotoalbumy:

Práca na hodinách v úvodnom ročníku

Kreslíme si...

Hádaj, čo som dokreslil