Triedy s NKS Tréning fonematického uvedomovania podľa D. B. Eľkonina HANDLE® INPP® metóda Storytelling SINDELAR EEGbiofeedback Prvky metódy M. Montessori Individuálna logopedická intervencia

INPP® metóda

INPP® metóda sa zameriava na odstránenie, resp. zmiernenie príčin neuromotorickej nezrelosti, ktorá je dôsledkom abnormálneho vývinu reflexov u malého dieťaťa. Pri normálnom vývine sú primitívne, primárne novorodenecké reflexy postupne nahradené posturálnymi v prvých rokoch života dieťaťa, pričom kľúčovým je práve prvý rok jeho života. Dlhodobé pretrvávanie primitívnych novorodeneckých reflexov bráni nástupu a rozvinutiu ďalších - posturálnych reflexov a táto skutočnosť negatívne ovplyvňuje činnosť celého centrálneho nervového systému/ CNS dieťaťa.
Metóda INPP je zacielená na odstránenie pretrvávajúcich primitívnych novorodeneckých reflexov a podporu rozvoja posturálnych reflexov.

Ako prebieha

Metóda je neinvazívna, bez používania liekov. Spočíva v jednoduchom, časovo nenáročnom niekoľkominútovom každodennom fyzickom cvičení dieťaťa. Cviky nie sú fyzicky náročné, vychádzajú z prirodzených pohybov dieťaťa po narodení. Tieto pohyby novorodenecké reflexy stimulujú, inhibujú a integrujú, pričom sa otvára priestor pre nástup zrelších posturálnych reflexov. Cvičebný program kopíruje prirodzený vývin reflexov, cvičenia stimulujú dozrievanie CNS, čo potom následne priaznivo ovplyvňuje celkový rozvoj dieťaťa.

Pri akých ťažkostiach sa využíva?

Neuromotorická nezrelosť je často diagnostikovaná u detí:
- s poruchami správania
- s poruchami pozornosti
- s poruchami vývinu školských zručnosti ( poruchy učenia )
- s poruchami pohybového vývinu
- s poruchami vývinu reči
- s príznakmi pervazívnych vývinových porúch autistického spektra
- pri klientoch s úzkostnými poruchami
- u detí zo sociálne znevýhodneného prostredia a málo podnetného prostredia