Indiánsky deň

Ako by bolo tomu ináč, keby sa na konci škol. roka z každého žiaka nestal indián Apač. Vymysleli sme si preto indiánsky deň, počas ktorého žiaci prechádzali rôznymi skúškami. Ako prvú zvládli skúšku tvorivosti, keď si vytvorili indiánske čelenky.
Následne ich čakala skúška zručnosti, v ktorej dievčatá navliekali korálky na tenký špagátik a chlapci sa brodili divokou riekou prekladaním dvoch kartónov.
V skúške načúvania prírody dotvárali listy do koruny stromu pomocou odtlačkov prsta.
V skúške pozorovania a postrehu si indiáni museli uchrániť svoj špeciálny nôž „skalp.“
V skúške zdatnosti hádzali kamene do vedierka. Kto do vedierka trafil, symbolicky ulovil oštepom rybu v plytkej vode.
Na záver sa všetci zúčastnili indiánskeho behu. Jednotlivé úseky prechádzali striedaním rýchlej chôdze a behu.
Všetci sa skvelo pobavili, možno aj niečo naučili, no najmä odchádzali domov s pocitom a vedomím, že sú na prázdninové vilomeninky svojimi schopnosťami a zručnosťami patrične vybavení.