Pirátsky deň v ŠKD

Záver školského roka 20125 / 2016 sme v ŠKD ukončili Pirátskym dňom. Deti zo 4.oddelenia sa tejto myšlienky ujali veľmi rady. Každá skupina si z kartónového obalu od vajíčok vyrobila pirátsku loď, ktorú pomenovala a pred ostatnými skupinami prezentovala.

Do svojich lodí zhromaždili fiktívne poklady v podobe PVC vrchnákov, z ktorých vyskladali rôzne námornícke obrazce - kotvu, loď s kúskom mora, maják, plachetnicu či záchranné koleso.

Po ukončení tejto hry, ktorá nás všetkých veľmi zaujala, sme sa spoločne presunuli na školský dvor. Tam už na deti čakali rôzne disciplíny, ktoré preverili ich znalosti i pohybové zručnosti.

1. Po uplynutí časového limitu a následnom zakrytí predmetov dekou, mali zapísať z nich tie, ktoré si zapamätali.

2. Trafiť do koša čo najviac lôpt.

3. Kapitán previedol svoju posádku tajnou cestou, ktorú smel vidieť len on.

4. Preniesť poklad (loptu na tanieri) jednou rukou kľukatou cestou.

5. Uhádnuť a správne zapísať do tabuľky odpovede z rozprávkových hádaniek.

V tabuľke sa nachádzala pre každú skupinu zašifrovaná indícia, ktorá deťom napovedala, kde majú poklad hľadať. Niektorí to mali k pokladu bližšie, iní zas Pirátsky deň v ŠKDďalej. No podstatné je, že poklad si našiel každý. To bolo radosti!

Už teraz sa tešíme na ďalšie zaujímavé a zábavné dni v ŠKD.