Hliníkový skarabeus

Separácia kovových obalov

Vzhľadom na mimoriadnu efektívnosť recyklácie hliníka je potrebné, aby sme zodpovedne pristúpili k separácii kovových obalov. Zber a zhodnocovanie týchto obalov má výrazne ekologický aspekt a zabraňuje znečisťovaniu zmesového komunálneho odpadu. Kovové obaly tvoria 4 % komunálneho odpadu. Recykláciou jedného kusa hliníkovej plechovky ušetríme toľko energie, koľko by stačilo na prevádzku počítača po dobu troch hodín. Zo 670 vyzbieraných a recyklovaných hliníkových plechoviek môže byť bicykel.

Preto, tak ako po iné roky, aj tento školský rok nás Technické služby mesta Prešov oslovili s požiadavkou, aby sme sa zapojili do akcie Hliníkový skarabeus. My sme samozrejme súhlasili a celý školský rok sme zbierali hliníkové obaly ( plechovky, vrchnáčiky z jogurtov, alobal a pod. ).Priebeh a výsledky zberu boli vyhodnotené v školskom rozhlase a na hlavnej nástenke.

Vyhodnotenie v rámci školy:

1. miesto: I. odd. ŠKD - 2260 g

2. miesto: 7. C - 2240 g