Miestna krajina očami detí

Žiaci našej školy sa zúčastnili súťaže Miestna krajina očami detí, ktorá sa konala v ZŠ Československej armády. Súťaž pozostávala z troch častí, v ktorých súťažilo 7 družstiev. Našu školu reprezentovalo päťčlenné družstvo, ktoré tvorili žiaci: T. Matľák - 5. B, L. Pačayová - 6. C, R. Harčár – 7. B, M. Štric – 8. A, F. Mihok – 9. C
Prvá časť obsahovala vypracovanie testov z učiva geografie. Za každý ročník vypracoval test jeden žiak. Druhá časť, praktická, bola zameraná na orientáciu s GPS súradnicami a mapou a na hľadanie geokešiek v okolí školy. Tretia časť bola tvorivá. Naše družstvo si pripravilo propagačný materiál - baner o múzeu v Solivare – národnej kultúrnej pamiatke a jeho prezentáciu pred porotou.
Slávnostné vyhodnotenie súťaže sa uskutočnilo 19. 4. 2023. Súčasťou programu bol aj pestrý program: pán Košč – správca jaskyne ,,Zlá diera“ si pripravil pútavú prezentáciu o svojej práci jaskyniara, pán. Koco z Prešovskej fakulty, predviedol deťom drony.
Najvzácnejším hosťom bol však prvý slovenský kozmonaut I. Bella, ktorý priblížil deťom zaujímavé informácie z prípravy a letu do vesmíru. Je jediným Slovákom, ktorý mal možnosť absolvovať cestu do kozmu.
Porota vyzdvihla všetky súťažiace družstvá za veľmi vyrovnané výsledky a kreatívnu tvorivú prácu. A aj keď sme neboli medzi ocenenými, všetci žiaci sa potešili milým darčekom, diplomom a poďakovaním za prácu a účasť v súťaži a odniesli si nezabudnuteľné zážitky.
p. uč. R. Staurovská