Preventívna prednáška – Nenávistne prejavy

Organizácia: Informačná kancelária pre obete trestných činov - Prešov
Lektor: Martin Jurica

V dňoch 14.11,16.11,18.11.2022 Základná škola Lesnícka 1, zorganizovala pre žiakov 8. a 9. ročníka preventívne prednášky na tému „Nenávistne prejavy“. Realizáciu prednášky sprostredkovala Informačná kancelária pre obete trestných činov – Prešov (oddelenie koordinácie a programov prevencie kriminality) pod záštitou ministerstva vnútra SR.

Prednáška sa týkala aj iných tém, ktoré úzko súvisia s nenávistnými prejavmi, ako šikana/kyberšikana, bezpečnosť na internete, práva, sloboda, ale aj trestnoprávnymi následkami vyčíňania a šírenia nenávistných prejavov v online svete. Žiakov prednáška zaujala nakoľko mali možnosť overiť si niektoré informácie a vedomosti, ktorými už disponovali a zároveň sa však dozvedeli mnoho nových informácií, zaujímavosti a rád, ako sa nenávistným prejavom, ale aj iným nebezpečným situáciám na internete vyhnúť. Lektor upútal pozornosť žiakov najmä svojim otázkami a zaujímavými faktami, prípadmi z reálneho a online sveta. Žiaci v závere hodnotili prednášky ako poučné a zaujímavé.