Embryonálny vývoj človeka

V našej škole sa uskutočnila výstava pod názvom Embryonálny vývoj človeka. Túto výstavu nám ponúkla Aliancia za život a pozostávala z 15-tich tabúľ, na ktorých boli zachytené jedinečné zábery vzniku človeka. Bola teda zameraná na vývoj dieťaťa pred narodením, ktorý je priam zázračný. Počas prvých deviatich mesiacov nášho života sa uskutoční neuveriteľný vývoj, ktorému sa svojou komplexnosťou a kvantitou nevyrovná žiadna ďalšia fáza života človeka.
Jednotlivé tabule zobrazovali jedinečné zábery vzniku človeka. Unikátne fotografie priamo z maternice, ktoré berú dych a nútia pozastaviť sa a vnímať krásu vzniku života od jeho úplného počiatku. Autentické zábery boli doplnené krátkym textom, ktorý približoval proces rastu dieťaťa v jednotlivých štádiách vývinu.
Žiakom sme ponúkli nezvyčajnú jedinečnú prezentáciu na doplnenie učiva z biológie. Pri výstave sa však zastavili a vnímali ju všetci učitelia aj zamestnanci školy, lebo nás zaujala grafickým stvárnením zachytenia toho, ako sme sa všetci vyvíjali v lone prírody zahalený rúškom tajomstva, ktoré dnešné technológie sprístupnili nášmu zraku. Zrod človeka, jeho prenatálny vývoj je zázrakom!