Olympiáda zo SJL

11. novembra sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo SJL. O svojich pocitoch nám porozprávala víťazka, Marta Balážová, žiačka 9.B triedy. „Súťaže sa najviac obávala moja spolužiačka Miška. Celý deň som ju presviedčala, že je v slovenčine dobrá a musí sa zbaviť trémy. Asi to zabralo, lebo skončila na 2. mieste. Na 3. mieste sa umiestnila Alexandra Straková z 9. A. Cítila som sa tak trocha pod tlakom, lebo všetci očakávali moje víťazstvo. Nepodľahla som panike ani stresu a zvíťazila som. Záver už patril odovzdávaniu cien, diplomov a spoločnému fotografovaniu. Zo školy som odchádzala s fajn pocitom, ale aj s myšlienkou, že ma čaká OK.“
A takmer by som zabudla: „Atmosféra v knižnici bola super a pani učiteľky nám pripravili malé občerstvenie.“
27. 11 2019 sa Marta zúčastnila okresného kola a aj tu dokázala svoje vedomosti, schopnosti a šikovnosť. Skončila na perfektnom 3. mieste.
Blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu!