Exkurzia do Múzea SNP v Banskej Bystrici

Dňa 21.9.2018 sa žiaci 9.B. 9.C a 7.A triedy zúčastnili exkurzie do Múzea SNP V Banskej Bystrici. Počas cesty sme si povedali pár zaujímavosti o kraji, ktorým sme prechádzali. Našou prvou zastávkou bol hrad v Slovenskej Ľupči. Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavých informácií o histórii hradu. Potom nás už čakalo múzeum v neďalekej Banskej Bystrici. Výklad sprievodcu i krátky iba 7minútový film s autentickými zábermi nás všetkých veľmi zaujal.

Oboznámili sme sa s históriou rokov 1918 – 1945 s dôrazom na SNP, prezreli sme si expozíciu prezentujúcu historické udalosti daného obdobia i expozíciu zameranú na smutné obdobie holokaustu a tragédiu židovskej komunity. Žiakov zvlášť zaujali uniformy vojakov, rôzne druhy strelných zbraní, autentické exponáty bojovej techniky používanej v období 2.sv. vojny a v čase SNP, ale najmä skvelý výklad nášho sprievodcu.

Vyučovanie našich dejín takouto zážitkovou formou žiakov upútalo.