Exkurzia - Osvienčim

Slúchadlá na ušiach a plná sústredenosť na výklad. Ticho, sklonené hlavy, v tvári zhrozenie, ľútosť, dokonca aj slzy...,keď kráčali po jednom z najväčších cintorínov na svete, po Osvienčime v Poľsku. Aj takto môžeme charakterizovať atmosféru exkurzie, ktorú absolvovali žiaci 9.ročníka 23.5.2018. Prehliadku sme začali v koncentračnom tábore Auschwitz a pokračovali sme v tábore Birkenau. Osvienčim vidieť, chvíľu postáť, zamyslieť sa, ale nikdy nezažiť! V jednotlivých triedach potom nasledovali diskusie, aby sme si uvedomili, v akej dobe dnes žijeme, čo všetko máme a čo všetko berieme ako samozrejmosť.
V Poľku sme navštívili aj hrad Wawel, sídlo poľských kráľov a historické centrum Krakova. Je to prekrásne mesto dýchajúce stredovekou históriou. Táto exkurzia bola nie len poučná, ale zanechala v nás aj hlboký zážitok.