Projekt ,,Triedim, triediš, triedime“

Žiaci našej školy sa zapojili do projektu ,,Triediš, triedim, triedime“, ktorého súčasťou je zážitkový ekovýchovný program so zameraním na triedený zber a recykláciu odpadov. Program sa uskutočnil v priestoroch Ekoparku Holá Hora pod záštitou organizácie NATUR-PACT. Prostredníctvom hier ako napr. ,,Odpadkovo-nová dimenzia“ sa žiaci vybraných tried oboznámili s rôznymi druhmi materiálov, z ktorých sú výrobky vyrobené. Dozvedeli sa, čo sa stane s výrobkami, keď ich už nepotrebujeme a tiež získali informácie o ich dopade na životné prostredie. Zaujímavé boli informácie týkajúce sa rôznych foriem recyklácie. Program žiakov veľmi zaujal a bol poučný. Žiaci získali mnoho nových poznatkov v oblasti rozvoja environmentálnej výchovy a formovania pozitívneho vzťahu k životnému prostrediu.
R. Staurovská, koordinárorka ENV