Lyžiarsky kurz, Drienica, 22.2. – 26.2.2016.

Žiaci 8.- 9. ročníka absolvovali lyžiarsky kurz na Drienici v dňoch  22.2. - 26. 2.2016. Kurzu sa zúčastnilo 26  žiakov, 2 pedagogickí pracovníci a zdravotník. Vedúcim kurzu bol Mgr. Krajcer, inštruktorkou Mgr. Poláková. Funkciu zdravotníka vykonával Bc. Michal Kundek.

Výcvik prebiehal na lyžiarskom svahu oproti hotelu Javorná. Snehové podmienky neboli úplne ideálne, snehová pokrývka bola slabá, sneh bol mokrý, miestami bolo aj blato. Po  snežení v utorok a v stredu sa podmienky zlepšili. Pomohlo aj nočné zasnežovanie snehovými delami. K dispozícii boli 4 vleky. V stredisku bolo spolu 9 lyžiarskych kurzov, takže svah bol plný lyžiarov. Nedostatkom bolo, že pri počte 2 inštruktorov bola sťažená práca so začiatočníkmi a menej zdatnými lyžiarmi. Všetci žiaci boli aktívni, no tú naj pochvalu si zaslúžia títo najsnaživejší chlapci, ktorým to zo začiatku vôbec nešlo, no nevzdali sa a prekonali počiatočný neúspech: Alex Popovič, Adam Kendra, Mareka Duľa a Ján Gall.

Z dievčat vynikali Lukáčová Zuzana, Kristína Michalová, Eva Žulová, Patrícia Spišiaková a Nikoleta Romaňáková. Na pretekoch v slalome, ktoré organizovalo prešovské ABC centrum, nás reprezentovali Alex Popovič, Matúš Miščík, Veronika Holdová a Kristína Tomášová. Všetci začiatočníci zvládli základné prvky lyžiarskej abecedy, pokročilí lyžiari sa zdokonalili v lyžiarskom umení. Na záver výcviku účastníci prekonali svah o sklone 25° - 30° v dĺžke 150 m pluhovými oblúkmi s bezpečným zastavením. Dvakrát sme navštívili bazén, žiaci hrali stolný tenis, stolný futbal a biliard. V stredu sme spoznávali okolie lyžiarskeho strediska, vo štvrtok večer bola spoločná diskotéka. Žiaci si vypočuli aj prednášku o histórii lyžovania, lyžiarskej výstroji, údržbe lyží a o lyžiarskych disciplínach, ktorú viedol Mgr. Krajcer.

Aj tento kurz bol vydarený, žiaci prežili niekoľko dní v peknom prírodnom prostredí, zdokonalili sa v lyžovaní a odniesli si veľa pekných zážitkov.