Vianočný medziročníkový turnaj vo vybíjanej a v basketbale

Vianočný basketbalový turnaj a turnaj vo vybíjanej sa teší medzi žiakmi našej školy veľkej popularite. Tentokrát sa uskutočnil v posledný deň pred vianočnými prázdninami, teda v piatok 19.decembra 2014. Na prvých dvoch hodinách sa hrala vybíjaná. Žiaci 5. a 6. ročníkov vytvorili družstvá a hrali vo dvoch skupinách.

Skupina A:                 Skupina B:

1.Kohlerovci (5.A)       1. Zúrivá dvanástka (5.C)

2.Divokí strelci (5.B)   2.Ohnivé strely (6.A)

3.Oheň a ľad (6.C)      3.Riso na hlad (6.B)

Vo finále si zmerali sily družstvá Oheň a ľad a Ohnivé strely. Víťazné družstvo Oheň a ľad bolo ocenené puzdrami na slúchadlá od sponzora p. uč. Kundrovej. Druhé družstvo Ohnivé strely a tretí Kolerovci dostali sladkú odmenu. Netrpezliví basketbalisti už čakali za dverami na svoj čas. Niektoré triedy pre porušovanie školského poriadku mali zákaz štartu na turnaji. Pripravených bolo 5 družstiev:

NOZ (9.A)

Prešov Lakers (9.C)

Radostní géniovia (9.D)

Čerkutky (8.A)

Black Angels (7.B)

Systémom hrania každý s každým zvíťazilo družstvo Prešov Lakers , 2.miesto obsadili Radostní géniovia, veľkým prekvapením bolo 3.miesto tímu Black Angels. Všetci hráči boli ocenení perníkovými medailami, ktoré v tomto predvianočnom čase upiekla Soňa Szabóová, žiačka 9.D.

Vianočný turnaj prebehol bez zranení, niesol sa v príjemnej predsviatočnej atmosfére. Všetci žiaci bojovali s plným nasadením a na vianočné prázdniny odišli spokojní, s veľmi príjemným zážitkom.