Botanikiáda

28. mája 2014 sa žiaci našej školy zúčastnili projektu Botanikiáda, ktorý realizuje Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach v spolupráci s Agentúrou na podporu výskumu a vývoja Ministerstva školstva SR, Metodicko-pedagogickým centrom v Prešove a Metodickým úsekom SSŠ mesta Košice. Projekt prebieha v dvoch etapách. V prvej, žiaci piateho ročníka vypĺňali elektronický test pozostávajúci z 20 úloh v počítačovej miestnosti na domácej pôde. Po odoslaní a následnom vyhodnotení testov boli dvaja najúspešnejší riešitelia pozvaní na druhú časť projektu do areálu Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach na regionálne kolo. Pre žiakov boli pripravené netradičné úlohy, ktoré preverili ich vedomosti nielen z učiva biológie piateho ročníka, ale aj schopnosť hľadania súvislostí a vzťahov v prírode. Žiaci okrem pekného počtu bodov a suvenírov získali aj množstvo nových praktických zručností a nezabudnuteľných zážitkov.

Zúčastnení žiaci: Olejárová Adriána 5. r., Strýček Ján 5. r.