Fitnes Challenge

Dňa 14.12.2023 sa na našej škole konala súťaž s názvom Fitnes Challenge (Fitnes Výzva), na ktorej súťažili žiaci 2. stupňa z našej školy.

Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórií: prvá kategória zahŕňala žiakov 5. a 6. ročníka, zatiaľ čo druhú kategóriu tvorili žiaci z 7., 8. a 9. ročníka.

Žiaci sa stretli v boji o najlepšie výkony v 6 disciplínach, ktoré boli starostlivo pripravené na rôznych stanovištiach. Tieto disciplíny zahŕňali zhyby, dievčatá beh, skoky na plyobox, drep-hod medicinbalom o stenu, kľuky, výpady na mieste a angličáky s preskokom. Základným princípom bolo, že žiaci mali jednu minútu na to, aby dosiahli čo najviac opakovaní na danom stanovišti, následne mali minútovú prestávku a presúvali sa na ďalšie stanovište. Týmto spôsobom žiaci museli vystriedať všetkých 6 stanovíšť pričom mali 6 minút práce a 6 minút oddychu.

Výsledky súťaže ukázali neuveriteľnú silu a odhodlanie našich študentov. V kategórii 5. a 6. ročníka zvíťazil chlapec Filip Klimek a dievča Mariana Gabčová. V kategórii 7., 8. a 9. ročníka sa medzi chlapcami ocitol na prvom mieste Jozef Klimek, zatiaľ čo medzi dievčatami víťazila Daniela Perželová.

Gratulujeme všetkým víťazom a všetkým zúčastneným žiakom za ich úžasné výkony a nadšenie. Táto súťaž nám ukázala, že šport a aktívny životný štýl sú dôležité nielen pre fyzické zdravie, ale aj pre vytváranie pozitívnej školskej atmosféry. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k úspechu tejto udalosti, a tešíme sa na ďalšie podujatia, ktoré prinesú radosť a zdravie do našej školy.

Za pomoc pri realizácii ďakujeme aj pánovi učiteľovi Krajcerovi, ktorí pre našu školu dlhé roky bol prínosom a inšpiráciou.