Botanikiáda

Aj tento rok sa naša škola zapojila do súťaže určenej pre žiakov 5. ročníka zameranej na botaniku – do BOTANIKIÁDY. Konala sa 10. 5. 2023 v Botanickej záhrade v Košiciach.

Súťaž prebiehala v dvoch kolách – v školskom a regionálnom. Zo školského kola, ktoré sa uskutočnilo online formou v našej škole, postúpili s najvyšším počtom bodov 2 žiaci – Timotej Matľák (5. B) a Veronika Miščíková (5. A). Regionálne kolo v Botanickej záhrade pozostávalo z teoretickej a praktickej časti a realizovalo sa v exteriéri aj vďaka priaznivému počasiu. Tento ročník bol tematicky zameraný na vodu, ktorá môže byť v budúcnosti kľúčovou a veľmi vzácnou surovinou pre život na Zemi. Hoci sa žiaci neumiestnili na prvých troch miestach, aj tak si domov odnášali nové poznatky, skúsenosti a hlavne nezabudnuteľné zážitky.