Lyžiarsky kurz

Mesiac február už tradične patrí v našej škole lyžovaniu a nebolo tomu inak ani tento rok. 33 žiakov 7. a 8. ročníka sa zúčastnilo v dňoch 13. – 17. 2. 2023 lyžiarskeho kurzu. Verní sme zostali lyžiarskemu stredisku v Monkovej doline pri Ždiari v Belianskych Tatrách. Krásne slnečné počasie, dostatok snehu, upravené zjazdovky hneď vedľa hotela, čo viac si možno priať. Kvalitné ubytovanie a stravovanie bolo zabezpečené v hoteli Magura. Naučiť sa lyžiarsku abecedu pomáhali žiakom inštruktori lyžovania Mgr. Krajcer, Mgr. Krajcerová a Anita Oravcová. O  zdravie nás všetkých sa staral náš osvedčený zdravotník  Bc. Kundek.

Samotné lyžovanie išlo na počudovanie lepšie dievčatám. Boli aktívnejšie, snaživejšie, dôsledne dodržiavali pokyny vyučujúcich. Niektorí chlapci boli spočiatku trocha leniví a hľadali výhovorky, aby nemuseli lyžovať. Ale základy lyžovania nakoniec zvládli všetci a neskôr ich bolo treba zo svahu doslova vyháňať.

Vo voľnom čase sme mali naplánované  prednášky / metodika lyžovania, história lyžovania, biely kódex, bezpečnosť na horách /. K dispozícii sme mali rôzne spoločenské hry, stolný tenis či biliard. Prešli sme sa aj do neďalekej rázovitej obce Ždiar.

Správanie žiakov bolo v súlade so školským poriadkom. Počas pobytu sme nemali žiaden úraz a domov sme sa všetci vrátili zdraví.