Dotácia na stravu a učebné pomôcky - OZNÁMENIE

Oznamujeme zákonným zástupcom detí, ktorým sa poskytuje dotácia na stravu z dôvodu, že si neuplatňujú daňový bonus na dieťa, aby  predložili nové čestné vyhlásenie na rok 2023 najneskôr do 15.12.2022!!!

Príjem domácností detí, ktorým bola poskytnutá dotácia v tomto roku z titulu dieťaťa v ŽM je potrebné v januári 2023 opätovne posúdiť.

Preto vyzývame zákonných zástupcov na predloženie formulárov na posúdenie príjmu na ÚPSVaR.

Dotácia na školské potreby je určená na úhradu školských potrieb potrebných na prípravu a na vyučovanie v základnej škole, pričom dotáciu je možné poskytnúť:

- na dieťa v HN alebo dieťa z domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške životného minima, ktoré navštevuje ZŠ.

Dotácia na stravu je určená na zabezpečenie obeda pre dieťa ZŠ, pričom dotáciu je možné poskytnúť:

- na dieťa v HN alebo v ŽM, ktoré navštevuje ZŠ;

- na dieťa, ktoré navštevuje ZŠ a žije v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil na dieťa nárok na sumu daňového zvýhodnenia (daňový bonus) na vyživované dieťa.

Oznámenie - dotácia na stravu a učebné pomôcky

Formulár na posúdenie príjmu

Formulár na posúdenie príjmu UA-SK