Návšteva vypálenej obce Tokajík

Dňa 25. 10. 2022 sme sa so žiakmi 7. ročníka zúčastnili plánovanej exkurzie do obce Tokajík, aby sme mohli vzdať úctu padlým hrdinom a obyvateľom obce vypálenej počas II. svetovej vojny a pripomenúť si historické udalosti našej vlasti. Je našou povinnosťou odovzdávať deťom to, čo nám zanechali naši predkovia, aby sa nezabudlo na hrôzy vojny a aby si deti vedeli vážiť blahobyt, v ktorom žijú.
Okrem múzea, kde bol premietnutý dokument s preživším účastníkom tragédie, sme navštívili aj pietne miesto a cintorín, kde sú obete nezmyselného zverstva pochované.
Na spiatočnej ceste sme sa zastavili v  kaštieli mesta Stropkov, kde sme si pozreli výstavu bábik a izbu s výrobkami podniku Tesla. Vďaka zaujímavému výkladu si deti odnášali pekné dojmy a nové poznatky.