Olympiáda zo SJL

Školského kola olympiády v kategórii C sa zúčastnilo 17 žiakov z 8. a 9. ročníka. Súťaž pozostávala z dvoch častí. On-line formou žiaci vo vymedzenom čase písali test. Druhé kolo sa uskutočnilo 19. 10. prezenčnou formou. Úlohou žiakov bola transformácia daného textu. Po vypracovaní zadanej úlohy nasledovala tvorba príhovoru na tému Október – mesiac úcty k starším. V poslednej časti žiaci prezentovali svoje rečnícke umenie.
Nie všetci súťažiaci boli spokojní so svojimi výkonmi. Niektorí súťažiaci však porotu príjemne prekvapili. Potešil nás záujem žiakov zmerať si úroveň vedomostí z nášho materinského jazyka. Víťazom môže byť len jeden. V tomto školskom roku sa ním stal Martin Štric, žiak 8. A triedy. Postúpil do OK a my mu prajeme čo najlepšie umiestnenie.
Ďakujeme všetkým žiakom za ich účasť a veľkú snahu!