Týždeň dopravnej výchovy

Akýkoľvek druh pohybu v cestnej premávke je neodmysliteľný bez poznania a rešpektovania pravidiel cestnej premávky. V rámci prevencie dopravnej nehodovosti už niekoľko rokov v našej škole organizujeme Týždeň
dopravnej výchovy. Naším cieľom je naučiť žiakov zodpovedne sa správať na ceste i chodníku. Rôznymi aktivitami ako : jazda zručnosti na bicykli, bezpečné ovládanie jazdy na kolobežke, dopravné hry, zážitkové čítanie, vychádzka k najbližšej križovatke a pozorovanie dopravy a dopravných prostriedkov, vytváranie dopravných značiek či poznávanie dopravných značiek, sme sa snažili sústreďovať pozornosť na poznávanie pravidiel cestnej premávky a na poznávanie dopravných pravidiel.
Veríme, že aj touto pravidelnou aktivitou prispievame k zvyšovaniu bezpečnosti našich žiakov.