Svetový deň srdca

29. 9. 2022 prebehol ďalší ročník kampane Svetový deň srdca zameranej na prevenciu srdcovo-cievnych ochorení. Cieľom svetového dňa srdca je informovať ľudí, aby vedeli, že znížením rizikových faktorov, ako je fajčenie, nezdravé stravovanie a nízka telesná aktivita, môžu z 80 % predchádzať predčasnému úmrtiu spôsobenému srdcovým ochorením a cievnou mozgovou príhodou.
Pri tejto príležitosti mali naši žiaci možnosť vypočuť si rozhlasovú reláciu a netradične zacvičiť si počas rôznych vyučovacích hodín, napr. biológie, matematiky, dejepisu....Vyskúšali si tiež meranie tepu v pokoji, pred cvičením a po námahe, po cvičení. Na hodinách výtvarnej výchovy sa žiaci venovali tematike „ Srdce“ a za pomoci vyučujúcich vytvorili netradičné diela. Aktivity deti veľmi zaujali a veríme, že prispeli k zvýšenému záujmu a starostlivosti o svoje zdravie.