Viem, čo zjem

Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do projektu „Viem, čo zjem“, ktorý je zameraný na podporu zdravého životného štýlu s dôrazom na správnu výživu a význam pohybových aktivít pre detský organizmus. Projekt je súčasťou celosvetového programu Nestlé Healthy Kids, ktorý sa realizuje v 80 krajinách sveta, vrátane okolitých krajín ako napr. Česká republika, Maďarsko, Poľsko či Rakúsko.
Na Slovensku sa projekt realizuje pod odborným dohľadom Úradu verejného zdravotníctva SR. Cieľom projektu „Viem, čo zjem“ je zlepšenie informovanosti detí o zdravom spôsobe života a zdravej strave prostredníctvom rôznych aktivít atraktívnych pre deti priamo v škole. Počas školského roka sa pod vedením triednych učiteľov vo vybraných triedach konali tematické vyučovacie hodiny na aktuálne témy, napr. Hygiena potravín, Riziká nevhodného stravovania, Ovocie a zelenina, Vyvážená strava,... Vyučujúci mali k dispozícii pestrý materiál v digitálnej aj tlačenej podobe. Deti takýto inovatívny spôsob získavania poznatkov  privítali s nadšením. Z týchto vyučovacích hodín si odniesli nielen nové poznatky, ale aj pekné zážitky.