Zlepšenie informovanosti verejnosti na úseku ochrany prírody a krajiny

Naša škola sa prihlásila do projektu Žilinskej univerzity v Žiline pod názvom Zlepšenie informovanosti verejnosti na úseku ochrany prírody a krajiny, ktorý bol zameraný na realizáciu dvoch enviro workshopov pre žiakov 1. a 2. stupňa.
Tematicky boli rozdelené na tri časti: Územná ochrana, Druhová ochrana, Stráž prírody. Workshopy sa konali 16.2.2022 pre žiakov 3.A triedy a 17.2.2022 pre žiakov 6.A triedy v trvaní 4 vyučovacích hodín. Žiaci získali veľmi cenné informácie o chránených druhoch rastlín, živočíchov a chránených územiach SR. Nechýbali praktické aktivity, ako práca s pracovným zošitom, maľovanie tašiek a tričiek fúkacími fixami. Deťom sa aktivity veľmi páčili a domov odchádzali obohatení o nové poznatky a nezabudnuteľné zážitky.