Beseda s lesnými pedagógmi

Zaujímavé informácie zo sveta prírody

Dňa 16.5.2013 sa žiaci 4.B triedy zúčastnili v knižnici na sídlisku Šváby besedy s lesnými pedagógmi. Stretnutie sa nieslo v príjemnej atmosfére i vďaka pestrému programu, ktorý mali pracovníci pre deti pripravený. Žiaci čítali príbehy o zvieratkách, z náučnej literatúry sa dozvedeli informácie o ich výskyte, spôsobe života, stavbe tela i ochrane. Zhotovili knihy s lesnou tematikou a hrali enviromentálne a ekologické hry. Ukázali, že im je téma lesa a živočíchov žijúcich v ňom blízka. V závere dostali za aktivitu malé darčeky. Členovia čitateľského krúžku boli dňa 29.5.2013 na Deň otvorených dverí v knižnici  opäť. Žiačka 4. B triedy, Katarína Lukáčová, bola za vlastnú tvorbu v oblasti poézia ocenená knižnou odmenou. Žiaci sa tiež zapojili do súťaže o „Naj lesnú knihu“ - Les ukrytý v knihe.