Svetový deň úsmevu

Žiaci 6. A a 9. B oslávili Svetový deň úsmevu kreatívnym spôsobom. Počas hodiny literatúry mali možnosť prejaviť svoje umelecké cítenie a dať na papier pocity a nálady, ktoré v nich vyvolal prečítaný text, zážitok, rôzna situácia.
Cieľom tohto dňa bolo prejaviť vďaku všetkému, čomu vďačíme za úsmev a obdariť úsmevom každého, koho stretneme. Formou skupinovej práce žiaci zapisovali na papier všetky dôvody, ktorým vďačia za úsmev. Či už to boli rodičia, stretnutia rodiny, jedlo, zážitky, príhody, priatelia. Dôvodov na prejavenie úsmevu bolo naozaj mnoho a žiaci dokázali prejaviť vďaku za všetko, čo im robí radosť.
Zistili sme, že úsmevom nie je potrebné šetriť, úsmev prináša radosť a pohodu a s úsmevom ide všetko omnoho ľahšie.