Európsky deň cudzích jazykov

Európsky deň cudzích jazykov sa oslavuje každoročne 26. septembra od roku 2001. Jedným z hlavných cieľov je podporovať výučbu cudzích jazykov medzi všetkými občanmi Európskej únie. Ovládanie jazyka pomáha otvárať bránu k poznávaniu inej kultúry, k poznávaniu tradícií a zvykov iných národov.

Vo všeobecnosti sa predpokladá, že najľahšie sa jazyky učia deti. Majú pružnejšie myslenie, menej zábran, viac času a tiež rady spontánne napodobňujú, čo im uľahčuje učenie. Aj v tomto roku sme na hodinách ruského jazyka, nemeckého jazyka a anglického jazyka živo diskutovali o prínose jazykového vzdelávania, o príležitostiach a možnostiach, ktoré sa otvárajú žiakom výučbou CJ. Žiaci vytvárali rôzne projekty, hrali interaktívne hry, súťažili aj spievali.