Prvý deň v škole

V druhý septembrový deň sa celým Slovenskom tiahla eufória zo začiatku školského roka. Naša
škola nebola výnimkou.
Prváčikovia vstupovali do budovy školy, niektorí veselí, iní zas so slzami na krajíčku. Predsa len to bol ich prvý veľký deň. Našťastie sa po chodbách potuloval náš nový školský maskot, ktorý sa o každú ustarostenú a slzami pokropenú tváričku dôkladne postaral. Všetkých prvákov vystískal, občas požartoval a všetky tváričky už boli po zvyšok času prvého dňa usmievavé.
Starší žiaci už vedeli, čo ich čaká, a tak sa všetci veľmi pomaly, ako majú tínedžeri zvykom, rozpŕchli do svojich kmeňových tried, kde ich privítali ich triedni učitelia.
Po odznení štátnej hymny Slovenskej republiky a úvodných slovách vedenia školy i triednych učiteľov sa žiaci pobrali domov.