Návrat do školy

Vážení rodičia, milí žiaci!

Dva mesiace prázdnin sa končia a školský rok 2021/2022 nám už klope na dvere.

Dňa 2.septembra 2021 sa opäť otvoria brány našej školy.

Do budovy školy môžu žiaci začať vstupovať od 7:30.

Slávnostné otvorenie bude o 8:15 v kmeňových triedach.

Vo vestibule školy bude ranný filter – dezinfekcia rúk a meranie teploty.

Žiaci 1. stupňa  a 5.A, 5.C  budú vstupovať do budovy školy cez hlavný vstup (P.A, P.B, 1.A,1.B, 1.C, 2.A, 2.B, 3.A, 3.B, 4.A, 4.B, 5.A a 5.C).

Žiaci prípravných a prvých ročníkov môžu ísť do kmeňových  tried s jedným rodičom. Rodič odovzdá triednej učiteľke Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti návštevníka za sebaPísomné vyhlásenie o bezpríznakovosti za svoje dieťa. Ostatné pokyny dajú rodičom a žiakom triedni učitelia.

Žiaci 2.-4. ročníka pôjdu do svojich kmeňových tried bez doprovodu rodičov. Rodič vypíše alebo elektronicky cez edupage vyplní Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti. Bez tohto potvrdenia žiak nemôže vstúpiť do budovy školy.

ŠKD v prvý deň nebude. Od 3.9.2021 bude zákaz vstupu rodičov aj prípravného a prvého ročníka do priestorov školy.

Žiaci 2. stupňa budú prichádzať do školy od 7:30 hod. cez 1. prestávkový dvor ( 5.B, 6.A, 6.B, 7.A, 7.B, 7.C, 8.A, 8.B, 8.C, 9.A  9.B ).

Každý žiak sa musí pre vstupe do školy preukázať Písomným vyhlásením o bezpríznakovosti, ktoré je možné vyplniť aj elektronicky cez edupage a absolvovať pri vstupe ranný filter.

Stravovanie žiakov v školskej jedálni sa začína od 3.9.2021.

V súvislosti s otvorením školského roka 2021/2022 a v záujme udržania bezpečného prostredia v škole, MŠVVaŠ SR  zostavilo manuál , ktorý stanovuje základné prevádzkové podmienky škôl a školských zariadení, vrátane špecifík dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní počas pandémie ochorenia COVID-19.

Žiak a zamestnanec musí mať prekryté horné dýchacie cesty počas celého vyučovania

podľa aktuálne platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR.

Prajem nám všetkým úspešný a hlavne pokojný školský rok. Všetkým veľa zdravia !

Ing. Marta Ichniovská