Národné parky Slovenska - putovná výstava

V priestoroch našej školy si na pár dní našla svoje miesto putovná výstava s názvom Národné parky Slovenska. Výstavu nám zapožičalo Regionálne centrum ochrany prírody. Táto zaujímavá a nevšedná výstava má prezentovať našu krajinu v Bruseli. Pútavými obrazmi nás zavedie do prostredia slovenských prírodných krás a oboznámi nás s rozmanitosťou našej prírody.
Prvoradým dôvodom vyhlásenia územia za NP je zachovanie jedinečnej a najcennejšej prírody. Tieto unikátne územia sú naším cieľom pre vychádzky či túry pre turistov. Každý z týchto parkov má to svoje naj. Vážme si našu prírodu, neničme jej krásu! Naopak, dbajme o jej ochranu a nezabúdajme na budúce generácie. Pri návšteve NP rešpektujme terénne značenie aj návštevný poriadok.
Je to minimum, čo môžeme pre prírodu urobiť my. Príroda pre nás toho robí omnoho viac. Verím, že nás všetkých táto výstava osloví a privedie k hlbšiemu záujmu o objavovanie krás nášho jedinečného Slovenska. Možno sa stane inšpiráciou pre naše výlety počas prázdnin a dovoleniek.