Školské kolo Chemickej olympiády

Za aktuálnych epidemiologických podmienok sa školské kolo CHO tento rok uskutočnilo online formou dňa 12. 2. 2021. Riešiteľkami tohto kola boli Dagmar Dienešová z 9. A a Natália Potočňáková z 9. B. V 9. ročníku sa v našej škole vyučuje chémia iba raz za týždeň, preto to mali naše dievčatá oproti ostatným súťažiacim o čosi náročnejšie. Časť učiva si museli naštudovať individuálne. O to viac nás teší, aké pekné výsledky dosiahli. Aby sa stali úspešnými riešiteľkami, museli získať minimálne 40 % bodov, čo sa im obidvom podarilo. Či to bude stačiť na postup do okresného kola, ukáže blízka budúcnosť. Aj keby im dosiahnutý počet percent nestačil na postup do krajského kola, zaslúžia si obrovskú pochvalu za svoj výkon.
Blahoželáme!