Bubnovačka

19. 11. sa na školách celého Slovenska každoročne realizuje nevšedné podujatie pod názvom BUBNOVAČKA. Usporiadateľmi sú Centrum Slniečko a Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch. Naša škola je do tejto akcie tiež zapojená. Dobre vieme, že je výhrou mať v srdci veľa dobra a lásky. Dobro, láska, šťastie a pohoda blahodárne prospieva nášmu zdraviu. A my chceme byť zdraví. Rozlíšiť zlo od dobra dokáže každý z nás. A  pravdou je aj to, že len láskou a dobrom sa dá bojovať proti zlu a násiliu. Preto si želajme, aby sme každým nadýchnutím vdychovali dobro a lásku.

Zlo sa dobra a lásky bojí. Má pred láskou rešpekt, lebo láska je silnejšia.

Predstavme si farebné balóny v tvare srdiečok, ktoré sú naplnené vzduchom, ktorý smrdí. Vyfúknime zo srdiečkového balóna zapáchajúci vzduch násilia a naplňme ho príjemnou vôňou lúk, lesov a farebných kvetov.

Zabubnujme na srdcia zlých ľudí a ochráňme všetky deti sveta od násilia.