3.A s Danielom Hevierom

3.A s Danielom Hevierom

Daniel Hevier - Daniel Hevier updated their profile picture ...

Daniel Hevier - JobSpoTT - Miesto pracovných inšpirácií

Čas, keď sme zatvorili naše školy a ostali sme doma, sa  stal pre nás všetkých niečím novým, nezvyčajným. A práve v tomto období prijal našu ponuku na online hodinu  významný slovenský spisovateľ a textár, majster hry so slovom, Daniel Hevier. Deň 26. 5. 2020 bol pre našu triedu 3.A jedinečný a vzrušujúci. Úsmev, radosť, nadšenie a prekvapenie, to boli emócie, ktoré bolo badať na našich tvárach, keď sa k nám pán spisovateľ pripojil. Prihovoril sa k nám zo svojej pracovne. Mali sme možnosť vidieť jej interiér smnožstvom kníh, obrazov a pracovného materiálu.Aj on nazrel  svojím umeleckým okom do našich obývačiek. Naše detské  duše si doslova opantal fotografiami, zážitkami z detstva, kresbami a príbehmi zo školských lavíc. V jeho rozprávaní sa prejavil zmysel pre humor, radosť z každodenného života i bezprostredný vzťah k deťom.

A my sme sa rozhodli, že žiadne vírusy ani zatvorená škola nás neodradia od toho, aby sme rozvíjali našu lásku k čítaniu a literatúre.Online besedu prostredníctvom Zoomu sme prežili príjemne, čas nám plynul neskutočne rýchlo a pre nás stal ujo „DanoHevier“, ako sme si ho nazvali, veľkou inšpiráciou. Na chvíle prežité s ním budeme s láskou spomínať a za tieto úžasné momenty s úctou ďakujeme.