Zážitkové učenie s rodičmi

V dňoch 25.2. – 1.3. 2019 sa v našej škole uskutočnilo netradičné vyučovanie pod názvom Zážitkové
učenie s rodičmi.
Pre nás všetkých, deti i pedagógov , boli hodiny strávené rozprávaním rodičov, starých rodičov a priateľov školy veľkým prínosom a spestrením vyučovacieho procesu. Takouto netradičnou a nenásilnou formou sa žiaci zoznámili s bohatou škálou povolaní. O svojej profesii porozprávala zdravotná sestra, spisovateľka, lekárka, ošetrovateľka, deratizér, kaderníčka, distribútorka kníh, mediátorka , ale aj obchodný zástupca, počítačový programátor, tenisový a osobný tréner. Žiaci neboli iba pasívnymi divákmi, ale aktívne sa zapájali do diskusie, svojimi otázkami občas  pobavili a zaskočili našich hostí. Praktické zručnosti získali ako budúci obuvníci či záchranári. Dozvedeli sa aj o práci vojakov - záchranárov, parašutistov a leteckých záchranárov, ktorí pomáhajú aj pri rôznych živelných katastrófach. Deti mali možnosť pozrieť si skutočný padák a video zoskoku svojej spolužiačky v tandeme.
Aktivít bolo naozaj mnoho, boli zaujímavé a žiaci získali bohaté vedomosti, zručnosti a zážitky, lebo v ten deň na chodbách a v triedach nestretávali iba svojich učiteľov. Ďakujeme všetkým našim hosťom, že prišli a podelili sa s nami o svoje skúsenosti a poznatky a svojím rozprávaním prispeli k príjemnej atmosfére. O pár rokov sa snáď stretnú ako kolegovia.