Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice / Záložka do knihy spája školy

V októbri sme sa zapojili do dvoch projektov - Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice a Záložka do knihy spája školy. Tohtoročná téma bola „Skutočné knižnice – skutočné vzdelávanie: 100 rokov od vzniku Česko –
Slovenska. Cieľom projektu je podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu, poznávaniu nového.
Do projektu sa zapojilo 394 žiakov, podujatia boli pestré. Výlet na Zbojnícky hrad, besedy so spisovateľmi v parku i v knižnici, návšteva múzea, hra na prekladateľov a tlmočníkov. Žiaci 1.stupňa kresli Česko – Slovenskú zástavu, čítali z knihy od Josefa Čapka O psíčkovi a mačičke, zahrali sa na ilustrátorov tejto obľúbenej knihy.
V projekte Záložka do knihy ako partnerská škola nám bola pridelená ZŠ v Kasejoviciach v Českej republike. Tohtoročná téma bola Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice. Výmena záložiek prebehla bez problémov a žiaci môžu záložku, ktorú dostali od kamaráta z Čiech používať vo svojej obľúbenej či práve rozčítanej knihe. Ďakujem všetkým žiakom i pedagógom, ktorí sa do projektu zapojili.