Exkurzia v astronomickom observatóriu

Dňa 25. októbra 2018 sa žiaci tried 5.A, 5.B a 5.C zúčastnili exkurzie v astronomickom observatóriu na Kolonickom sedle. Ide o pracovisko zamerané nie len na popularizáciu astronómie, ale aj na odborné pozorovania objektov hviezdneho neba. Aj keď nám počasie neprialo, videli sme toho naozaj dosť. Po prehliadke areálu observatória, kde sa nachádzajú najmä rôzne vedecké prístroje, sme mali možnosť vidieť druhý najväčší teleskop na Slovensku. Pozorovať sa ním však nedalo - bol predsa deň. V priestore planetária sme si vypočuli úchvatnú prednášku spojenú s digitálnou projekciou. Vzhľadom na to, že učivo 5. ročníka obsahuje témy z astronómie, bola táto jedinečná návšteva pre nás krásnym obohatením.