Exkurzia do Betliara

Dňa 27. 9. 2018 sa žiaci 4. A a 4. B triedy so svojimi triednymi pani učiteľkami vybrali do dedinky Betliar, aby tu navštívili jedinečný kaštieľ svojho druhu na Slovensku. Jeho jedinečnosť spočíva v tom, že je to jediný zachovaný kaštieľ v pôvodnom stave. Dozvedeli sa veľa zaujímavostí a faktov z histórie kaštieľa. Deti zaujal nie len interiér so vzácnym nábytkom, maliarskymi dielami, rôznymi poľovníckymi trofejami, ale aj exotické predmety. Očaril ich aj park so vzácnymi exotickými stromami, jazierkami a menšími záhradnými stavbami - grofmi, vodometmi a altánkami.
Nás, pedagógov potešilo i to, že naši žiaci boli sprievodcom pochválení za správanie, za vedomosti i za to, že sa chceli veľa dozvedieť a na ich otázky im náš sprievodca s radosťou odpovedal.