Exkurzia Svidník – Dukla

Trasa exkurzie: Prešov – Dukla - pamätník, vyhliadková veža, bunkre, Údolie smrti – pamätník vo Svidníku, skanzen ľudovej architektúry.
Dňa 27.9.2018 sa žiaci 8.ročníka zúčastnili exkurzie na Duklu, miesto najurputnejších bojov na našom území počas 2. sv. vojny. Pri pamätníku Československej armády sme si zapálením kahanca a minútou ticha uctili tých, ktorí na týchto miestach položili svoje životy. Žiaci si na vyhliadkovej veži pozorne vypočuli zaujímavý a emotívny výklad sprievodcu. Bunkre i bojová technika v Údolí smrti žiakov prekvapili, taktiež ich zaujali vystavené exponáty na sídlisku vo Svidníku. Pri pamätníku vo Svidníku sme položili kytičku kvetov a potom naše kroky viedli do skanzenu. Tu už vládla uvoľnená atmosféra. Žiaci si mali možnosť prezrieť rôzne objekty reprezentujúce architektúru východoslovenskej dediny 18. a 19. st.
Formou exkurzie si žiaci obohatili svoje vedomosti z histórie, geografie i literatúry a exkurzia splnila
svoj cieľ.