III. ročník medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže pod názvom ,,Rozprávočka moja naj “

V dnešnom pretechnizovanom svete, vo svete sociálnych sietí, organizátori vrátili naše deti do krásnych čias rozprávok, do čias kráľov a princezien, do čias zlých drakov a udatných junákov, do sveta, v ktorom víťazí dobro nad zlom, múdrosť nad hlúposťou.
Dňa 11.6. 2018 Občianske združenie J.D. – Galéria J.L zorganizovalo v tomto roku III. ročník medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže pod názvom ,,Rozprávočka moja naj.“ Do súťaže sa zapojili deti nie len zo Slovenska, ale aj zo susedných štátov. Zaslaných bolo 981 prác zo 6 štátov / Česko, Poľsko, Ukrajina, Maďarsko, Rakúsko, Slovensko/. Potešilo nás, že porota udelila 3.miesto Monike Makulovej za prácu Princezná Zlatovláska. Žiačku viedla a pripravovala Mgr. B. Holečková.
Cenu v OC Eperia odovzdala PhDr. Janette Langová, predsedníčka OZ ,riaditeľka súťaže. V závere podujatia sa uskutočnila vernisáž, na ktorej bolo okrem víťazných prác nainštalovaných 200 najlepších ilustrácií. Medzi nimi boli aj tri výtvarné práce z našej školy, ktorých autormi sú žiaci zo 4.B triedy:

Patrícia Poláková - ilustrácia kráľa z rozprávky Soľ nad zlato
Michal Sobota - výtvarná práca Kráľovský šašo
Terézia Balážová – ilustrácia princeznej z rozprávky Princezná so zlatou hviezdou na čele.

Vernisáž bola spojená s detskou slávnosťou, počas ktorej sa vystúpili deti zo ZŠ Matice slovenskej s kultúrnym a športovým programom. Deti, ktoré boli oblečené ako rozprávkoví hrdinovia, mali možnosť získať zaujímavé cenu.