Školské knižnice: Brána do života

Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice

Slovenská pedagogická knižnica vyhlásila tento rok už 9. ročník súťaže Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice k Medzinárodnému dňu školských knižníc 28. októbra 2013. Tohtoročnou témou je Školské  knižnice: Brána do života. Ako každoročne, aj tento rok sa naši žiaci s učiteľmi zapojili do tejto súťaže. Celý deň prebiehali rôzne aktivity v triedach i v školskej knižnici. Piataci i ôsmaci sa zúčastnili besedy s prešovským spisovateľom sci - fi literatúry, Jozefom Žarnayom, šiestaci vyrábali záložky. Žiaci 5. ročníka navštívili pôsobisko nášho najväčšieho zberateľa ľudových rozprávok, Pavla Dobšinského.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc sa žiaci 1. stupňa pod vedením triednych učiteliek venovali viacerým aktivitám. Prváci sa venovali maľovanému čítaniu a ilustrácii obľúbenej rozprávky. Druháci besedovali o hlavných postavách z rôznych kníh, vyrobili Rozprávkový dom, do ktorého zapisovali najobľúbenejšie knihy zo školskej knižnice. Tretiaci zorganizovali Čitateľský maratón, ktorý trval 45 minút. 24 žiakov za tento čas prečítalo 2200slov. Žiaci štvrtých ročníkov sa spolu so svojimi rodičmi zahrali na spisovateľov a tvorili zaujímavé básničky a rýmovačky. Čítali knihu od Š. Moravčíka, Raketa so zlatým chvostom a vyrobili knihu Bobík zo 4.B.