Čistá voda - správna voľba

V rámci celoslovenského projektu Čistá voda – správna voľba sa naša škola zapojila do kampane pod názvom POVEDZME ÁNO ČISTEJ PITNEJ VODE. Cieľom projektu je, aby mladí ľudia uprednostnili pitie čistej pitnej vody pred ochutenými nápojmi a tiež, aby si uvedomili priaznivé účinky čistej vody na ľudský organizmus.
Preto sme dňa 7. 2. 2018 v priestoroch školy uskutočnili ochutnávku čistej vody. Počas veľkej prestávky prichádzali žiaci do nášho improvizovaného stánku a mohli sa občerstviť vodou z vodovodu ochutenou kúskami citrónu. Okrem toho naše „čašníčky“ rozdávali deťom letáčiky, vďaka ktorým sa žiaci oboznámili s priaznivými účinkami čistej vody na naše zdravie. Záujem bol obrovský a akcia splnila svoj cieľ.