Medzinárodný deň školských knižníc

23. 10. sme mali v našej škole niekoľko pekných aktivít. Na hlavnej chodbe prebiehala burza kníh, na ktorej deti za symbolickú sumu predávali aj kupovali knihy. Aj takouto formou získavajú najmenší žiaci základy finančnej gramotnosti. Burzy sa zúčastnili i rodičia a starí rodičia, ktorí navštívili našu školu aj v rámci Dňa otvorených dverí. V škole trávili so svojimi ratolesťami hodiny v triede, boli na vyučovaní aktívni, čítali deťom z rozprávkových kníh i čítaniek. Rozprávali im zážitky zo školských čias a priniesli so sebou  knihy, ktoré oni čítali v detstve. Spoločne prišli na to, že niektoré knihy alebo rozprávky čítajú i dnešné deti. Či už je to Danka a Janka alebo rozprávka o Jankovi Hraškovi, či Kocúr v čižmách. Deti starým rodičom ukázali knihy, ktoré sú pre nich menej známe, sú to príbehy od súčasných autorov, napr. od prešovskej spisovateľky Gabriely Futovej.
Pravdaže, naše aktivity sme sa zamerali na tohtoročnú tému. Žiaci na 1.stupni sa hravou formou na hodinách čítania, výtvarnej výchovy a vlastivedy oboznámili s osobnosťou M. R. Štefánika. Pani učiteľky tým najmenším vysvetlili pre nich neznámy pojem osobnosť, ale keď spomenuli pojem cestovateľ, deti sa rozhovorili a debate o tom, kto je to cestovateľ, aké krajiny navštívili ony, aké krajiny poznajú...,nebolo konca- kraja. Žiaci 2.stupňa mali v tento deň projektové vyučovanie. Na hodinách literatúry, geografie, dejepisu, výchovy umením, matematiky i fyziky rôznymi formami práce sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácii o M .R. Štefánikovi.