Na Kubánskom veľvyslanectve v Bratislave

Na veľvyslanectve nás privítali veľmi milí ľudia. Pani veľvyslankyňa nám ponúkla kávu a čaj, ktorý chutil akosi ináč – kubánsky.

Po úvodných slovách nám zástupcovia veľvyslanectva rozdali ocenenia v rôznych kategóriách. Cena kurátora sa ušla aj nám, mne a Bianke Ivankovej. Nasledovalo krájanie torty, ktorá znázorňovala kubánsku vlajku. Chutila výborne, tak ako jedlo, ktoré nám ponúkli – ryžu s čiernou fazuľou, vyprážané banánové lupienky a kuracie stehienko.

Neskôr sme sa presunuli na terasu, kde nás čakali „piňatas“. Boli to sladkosti a rôzne drobnosti v papierových košíkoch, ktoré nám viseli nad hlavou. Keď sme potiahli šnúrky, ktoré boli na spodku košíkov „piňatas“ sa rozsypali a my sme si nezvyčajnú sladkosť uchmatli. Keďže sme si chceli ešte pozrieť hlavné mesto, pomaly sme sa so všetkými rozlúčili, poďakovali sme sa za srdečné prijatie a vzácne strávený čas so želaním, že sa možno o rok opäť stretneme.

Bol to pre nás nezabudnuteľný zážitok.  Ďakujeme..

Miška Olejárová

žiačka výtvarného krúžku pani Moniky Lukáčovej