Deň otvorených dverí v Prezidentskom paláci

15. 6. 2017 bol Deň otvorených dverí v prezidentskom paláci v Bratislave. Pri tejto príležitosti sa vybraní žiaci z 8. a 9. ročníka zúčastnili prehliadky prezidentského sídla. Vo vstupnej hale nás upútalo hlavné schodisko. Prezreli sme si aj veľkú sálu, prijímací, zelený, zlatý a hnedý salón, malú jedáleň a kaplnku sv. Barbory. Obľúbeným miestom návštevníkov je záhrada prezidentského paláca, ktorú sme navštívili aj my.

Po obhliadke sídla nášho prezidenta naše kroky viedli na Bratislavský hrad, odkiaľ sme videli budovu parlamentu a Úrad vlády SR. Pohľad z hradu na naše hlavné mesto bol nádherný. Podhradie, Dunaj s plaviacimi sa loďami, mosty klenúce sa ponad Dunaj spájajúce starú Bratislavu s Petržalkou, množstvo botelov...

Čas strávený v Bratislave bol zaujímavý a poučný pre nás všetkých.