Hliníkový skarabeus / Zber viečok SABI

Hliníkový skarabeus

Vzhľadom na mimoriadnu efektívnosť recyklácie hliníka je potrebné, aby sme zodpovedne pristupovali k separácii kovových obalov. Zber a zhodnocovanie týchto obalov má výrazne ekologický aspekt a zabraňuje znečisťovaniu zmesového komunálneho odpadu. Kovové obaly tvoria 4 % komunálneho odpadu. Recykláciou jedného kusa hliníkovej plechovky ušetríme toľko energie, koľko by stačilo na prevádzku počítača po dobu troch hodín. Zo 670 vyzbieraných a recyklovaných hliníkových plechoviek môže byť bicykel.

Preto, tak ako po iné roky, aj tento školský rok nás Technické služby mesta Prešov oslovili s požiadavkou, aby sme sa zapojili do akcie Hliníkový skarabeus. My sme samozrejme súhlasili a celý školský rok sme zbierali hliníkové obaly ( plechovky, viečka z jogurtov, alobal a pod. ). Priebeh a výsledky zberu boli vyhodnotené v školskom rozhlase a na hlavnej nástenke.

Vyhodnotenie v rámci školy:

1. miesto: 2. B - 5776 g

2. miesto: 5. B - 2298 g

3. miesto: 3. A - 2268 g

Zber viečok SABI

Aj v tomto školskom roku sme sa už po dvanástykrát prihlásili do súťaže Chráň prírodu a pomôž svojej škole, ktorú zastrešuje firma MILK-AGRO, spol. s r. o.. Súťaž prebiehala od októbra do apríla2017. Počas tejto doby zbierali žiaci našej školy viečka z výrobkov SABI. Po ukončení zberu p. uč. Miškufová vyhodnotila jeho priebeh a výsledky zverejnila v školskom rozhlase a na hlavnej nástenke. Výhercovia boli odmenení. Najväčšou odmenou všetkým, ktorí sa do zberu zapojili je určite dobrý pocit z toho, že urobili niečo pre naše životné prostredie.

Vyhodnotenie v rámci školy:

1. miesto: 2. B - 2144 g

2. miesto: ŠKD - 1310 g

3. miesto: 5. A - 904 g

Vyhodnotenie v rámci škôl podľa prepočtu na žiaka:

Z 56 školských zariadení s počtom žiakov nad 401, sme obsadili 27. miesto.

Mgr. K. Miškufová