VI. Regionálne LESNÍCKE DNI v Prešove

LESY BEZ BARIÉRY – LESY PRE VŠETKÝCH

Na pešej zóne sa dňa 24.apríla 2017 konal 6.ročník Regionálnych lesníckych dní v Prešove, na ktorom sa zúčastnili aj žiaci 2.B, 3.B a 6.C triedy. Lesníci pre deti pripravili aktivity lesnej pedagogiky formou zážitkového učenia – zostrojenie vtáčích búdok, hmatové poznávanie, pílenie polienok, sekanie sekerou na presnosť, drevené skladačky, obrázky zveri, druhy parožia, pobytové znaky zveri, pečiatky stopy zveri a vystúpenie sokoliarov. Tieto aktivity a súťaže sa deťom veľmi páčili a zadané úlohy sa im darilo splniť. Veľmi sa potešili ručne vyrobeným farbičkám, so záujmom si prezreli konský záprah s kočom. Na záver nás milo prekvapilo divadelné predstavenie Červená čiapočka. Dosýta sme sa nasmiali z hercov, ktorí boli veľmi zábavní.

Prostredníctvom týchto aktivít nám lesníci priblížili svoju prácu a úlohy lesného hospodárstva. Priniesli nám informácie o význame a funkciách lesa pre spoločnosť, taktiež zdôraznili potrebu osobnej zodpovednosti za ochranu hodnôt lesa. Za príjemne strávené dopoludnie sme vďační a túto aktivitu s radosťou uvítame aj nabudúce.