Návšteva knižnice Slniečko

Žiaci tretieho ročníka sa zúčastnili exkurzie v detskej knižnici Slniečko, ktorá bola venovaná 770. výročiu prvej písomnej zmienky o Prešove. Už pri vstupe do knižnice deti zaujali nádherné nástenné maľby rozprávkových bytostí. Pani knihovníčka mala pre deti pripravený pestrý program.

Najprv preverila ich vedomosti o Prešove testíkom. Potom mali v počítači pripravený kvíz, v ktorom odkrývali okienka s obrázkami a číslami. Hádali, akú budovu mesta vidia po odkrytí niekoľkých kartičiek. Ďalšou úlohou bolo pospájať z kartičiek dvojice, ktoré k sebe patria. Vytvárali tak dvojice, ktoré pozostávali z historických stavieb a súčasných, moderných budov. Na záver sme si prezreli priestory knižnice. Zaujala nás pôvodná , veľmi vzácna stropná maľba. Deťom sa pobyt v knižnici veľmi páčil a už teraz sa tešia na jej ďalšiu návštevu. Sme hrdí na to, že bývame v takom peknom meste, ako je náš Prešov.