Lyžiarsky kurz

Začiatok februára patrí na našej ZŠ už tradične lyžovaniu. V tomto školskom roku sa lyžiarsky kurz uskutočnil v dňoch 13.2.-17.2.2017. Miestom konania bola Závažná Poruba v Nízkych Tatrách. Ubytovanie a stravovanie bolo zabezpečené v penzióne Zivka asi 400 m od lyžiarskeho strediska Ski centrum Opalisko. Kurzu sa zúčastnilo 32 žiakov 7. a 8. ročníka, vedúcim kurzu bol Mgr. Peter Krajcer, inštruktormi boli Mgr. Oľga Poláková a Mgr. Michaela Krajcerová.

Lyžiarsky výcvik sa konal za vynikajúcich podmienok. Terény boli upravené, vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých. Počas celého pobytu sme mali ideálne počasie. Začiatočníci zvládli základné prvky lyžiarskej abecedy, pokročilí lyžiari sa ďalej zdokonaľovali. Účastníci kurzu si vypočuli aj prednášky o lyžovaní, ktoré nám poskytli teoretické vedomosti o tomto športe a prednášku o prvej pomoci. To všetko vytvorilo vhodné predpoklady na to, aby sa žiaci lyžovaniu v budúcnosti aktívne venovali.

Spomenúť treba aj zdraviu prospešný význam lyžovania, lebo dni strávené na čerstvom vzduchu a fyzická námaha určite prospeli nám všetkým. Žiaci aj dozor mali možnosť regenerácie v Aqua City v Poprade a navštívili sme aj rodný dom básnika Milana Rúfusa. Z lyžiarskeho kurzu sme si odniesli veľa pekných zážitkov a spoznali sme jeden z pekných kútov Slovenska.