Karneval 2017

Fašiangy sú súčasťou slovenskej tradície. Fašiangové obdobie sa začína od Troch kráľov a trvá až do Popolcovej stredy .Je to čas zábavy, veselia a hodovania. Po ňom nasleduje štyridsaťdňový pôst, ktorý trvá až do Veľkej noci. K zvykom a tradíciám tohto obdobia patrí karneval.

V našej škole má už niekoľkoročnú tradíciu. Deti sa na jeho príprave aktívne podieľali spolu s p. učiteľkami z 1. stupňa. Táto zábavná akcia sa uskutočnila 2. februára v telocvični našej školy. Na výbere masiek si deti dali záležať. Masky boli nápadité, netradičné, originálne. Nechýbali kovboji, piráti, princezné, ale i roboti, baletky, indiáni, čerti, vojaci, rôzne zvieratká a rozprávkové postavy. Všetci sa zabávali v rytme hudby a zábavného programu, ktorý koordinoval animátor. Najoriginálnejšie masky boli odmenené drobnými cenami. Z karnevalu sme všetci odchádzali spokojní a plní zážitkov. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k usporiadaniu karnevalu.